Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Rybí kolagén pre regeneráciu‚ vrásky‚ omladenie

Nie každý kolagén je skutočný


Nedostatok kolagénu začína po 25. roku životaNie každý kolagén je skutočný

Kozmetiku s obsahom kolagénu môžete dnes už kúpiť prakticky kdekoľvek. Je treba poznamenať, že nie vždy je to tá istá aktívna bielkovina. Nemôžete sa dať zmiasť nižšou cenou a dobre organizovanou reklamnou kampaňou. Každá kozmetická spoločnosť na svete sa snaží profitovať z jedinečných vlastností kolagénu, ale nie každá spoločnosť ponúka skutočne produkt najvyššej kvality.

Často termín ,,kolagén“ v kozmetickom zložení môže zmiasť. Nievždy je to aktívna rybia bielkovina. Kolagén v kozmetológii a medicíne je používaný už dlhú dobu.

Ale bola to hovädzia bielkovina,
ktorá nebola biologicky aktívna a pre ľudské telo predstavovala cudziu látku. Veľa výrobcov naďalej ponúka kozmetiku s  hovädzím kolagénom, čo je v podstate obyčajná želatína. Bolo zistené, že hovädzia bielkovina nielen že nemá také účinky ako rybia bielkovina ale môže mať nežiaduce účinky. Rybí kolagén je čisto prírodný produkt s hypoalergénnymi vlastnosťami.

Nedostatok kolagénu začína po 25. roku života
Používaním kolagénových prípravko v sa doplní nedostatok bielkovín v tele. Tieto nedostatky sú príčinou začínajúcich príznakov starnutia človeka. Nedostatočné množstvo bielkovín spôsobuje vrásky, matné vlasy a nechty, zhoršenie stavu kostí, oslabenie svalstv a a mnoho ďalších nežiaducich zmien. Ale to neznamená, že včasné používanie kolagénu zabráni starnutiu. Nedostatky kolagénu v tele sa prehlbujú celý život. Je to výsledkom poruchy fungovania fibroblastov, ktoré sú tvorcami bielkovín. Tieto
poruchy sú spôsobené ničivými účinkami voľných radikálov, ktoré ničia bielkoviny. Nedostatočné množstvo kolagénu v tele sa prejaví až v tretej dekáde života, preto nie je dôvod začať používať kozmetiku proti starnutiu skôr.Do 25 rokov je vhodnejšie konzumovať stravu, ktorá zaisťuje správnu výživu a zdravý životný štýl, ktorý chráni proti predčasnému starnutiu organizmu.

Kolagén bez vitamínu C nie je nič platný.
Použitie kolagénu nebude mať žiaden vplyv, ak je v organizme nedostatok vitamínu C. Efektívna tvorba v organizme je len vtedy ak má telo dostatok vitamínu C. Je potrebné poznamenať, že človek si nevytvára a nerobí zásoby vitamínu C, preto je nutné ho každodenne dopĺňať vhodnou stravou. Prípadné nedostatky by mali byť nahradené výživovými doplnkami.

Rybí kolagén má veľmi široké uplatnenie.

Pozitívny vplyv aktívnej bielkoviny je pozorovaný v tých oblastiach života človeka, v ktorých sa najviac prejavuje nedostatok kolagénu. To je najčastejší dôvod používania omladzujúceho gélu zvyšujúceho elasticitu pokožky a
redukujúceho vrásky. Okrem toho, kolagén zabraňuje tvorbe strií a celulitíde. Pomáha regenerácii buniek pokožky a odstraňuje jazvy aj tak vážnych ako sú jazvy po popáleninách. Používa sa aj na liečbu rôznych kožných zmien ako sú akné alebo ružovka (rosacea).
Nedostatok kolagénu sa prejavuje aj inými spôsobmi ako je poškodenie kože. Môže totiž znížiť pružnosť šliach kostí a svalov, čím sa zvyšuje pravdepodobnosť zranenia. Kolagén má vplyv na množstvo tvorby sinoviálnej tekutiny a znižuje trenie vo vnútri kĺbu a jeho nedostatok môže spôsobiť bolesť a vznik degeneratívnej artritídy.

V života každého človeka príde čas, keď doplnky kolagénu a iných nutričných hodnôt budú nevyhnutné. Nedostatok kolagénu v tele je úplne prirodzený jav a je súčasťou procesu starnutia. Je možné s tým
bojovať a zachovať organizmus v dobrej kondícii dlhšiu dobu.

ZDROJ  Colvita.org

 

 

Túžite po skutočne kvalitné kozmetické starostlivosti, ale neviete, akú značku vyskúšať?

Vaša pleť je veľmi citlivá, suchá, unavená, zašednutá, menej elastická a po ranu pokrčená?
Potom nám dovoľte, aby sme Vás zoznámili s našimi produktmi


 
 

TOPlist
Pridat.eu