Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Rybí kolagén pre regeneráciu‚ vrásky‚ omladenie

Používanie kolagénu

Používanie transdermálneho kolagénu Colway
Rady a odporúčania - praktické používanie kolagénu

 

Ako správne používať kolagén?

Kolagén v boji proti vráskam

Pre koho a na čo je kolagén určený?

Kolagén na zuby, ďasne aj paradentózu

Je kolagén bezpečný?

Kolagén pre krásne a plné pery

Je kolagén Colway účinnejší než iné prípravky?

Kolagén na vlasy

Ako aplikovať kolagén?

Kolagén a akné

Ako skladovať kolagén?

Kolagén pre unavené oči

Čo znamená ,,živý, kolagén

Kolagén po opaľovaní (aj v soláriu)

Na čo sa dá kolagén používať?

Kolagén jazvy a strie

Kolagén a Galvanická žehlička

Kolagénové výživa z vnútra

E-shop

E-shop

   
   

Ako správne používať kolagén?

Použitie (všeobecné zásady)

 • pripraviť pokožku na použitie kolagénu pomocou čistiaceho enzymatického peelingu či Gommage; čistiaci prostriedok treba vyberať v súlade s typom pokožky
 • kolagén je potrebné nanášať vždy bezprostredne na čistú a mokrou (vlhkú) pokožku! (Lepšie jej prestupuje, zlúči sa s ľudskou bielkovinou a spätne aktivuje fibroplasty k produkcii vlastného kolagénu)
 • na umývanie používať mydlo a vodu, ktoré nedráždia pokožku
 • používať kolagén raz alebo dvakrát denne

Majme na pamäti že transdermálna kolagén je veľmi citlivý výrobok ktorého bunková vlákna sú neustále živá. Na zachovanie a udržanie týchto vlastností je na snahe po otvorení spotrebovať obsah fľaštičky pokiaľ možno do 6 mesiacov, najlepšie uchovávať v chladničke a fľaštičku nezabúdať dobre uzavrieť. Zaručená minimálna trvanlivosť výrobku je 1 rok od dátumu výroby pri skladovacej teplote 5 až 28 C. Pozor! Akonáhle je výrobok skladovaný v inom teplotnom rozmedzí, je vystavený riziku rýchle záhuby!

Kolagén by sa mal používať pravidelne a systematicky 2x denne v odmeraných dávkach. Je úplne zbytočné nanášať hrubé vrstvy kolagénu lebo každá určitá časť tela kde je kolagén aplikovaný, vstrebe len to množstvo, ktoré potrebuje. Ako prevencia pre "hladujúcu" pokožku je účinný pri globálnom použitie na telo přidádáním do kúpeľa v množstve 1 ml na 1 m3 vody alebo po kúpeli vlažnou vodou na zvlhnuté pokožku. Dostačujúce je alpkace v dávke cca.10 kvapiek nanesených na dlane a rozetřených po celom tele. Po vtřebání kolagénu približne za 10 minút, je možné ďalej aplikovať telové mlieko popr. detský olej.

Pre koho a na čo je kolagén určený?

Dostatok kolagénu udržuje kĺby v zdravom stave. Kolagén účinne vyživuje a regeneruje kĺbové chrupavky, šľachy, väzy a kosti. Je tiež zodpovedný za pružnosť, pevnosť, hydratáciu kože a sústavné ponorenie jej buniek. Dostatočný prísun kolagénu tak udržuje správnu štruktúru pokožky, zabraňuje jej dehydratácii, minimalizuje vznik vrások a zabezpečuje nepretržitú obnovu kožných buniek.

Transdermálny kolagén je predovšetkým určený pre kožné lekárstvo a plastickú chirurgiu na podporu regeneračných procesov pokožky a jej liečenie. Kolagén je určený pre každý druh pokožky, vrátane veľmi citlivej pleti, odporúča sa pre prirodzene zostarnutú alebo predčasne zničenú pokožku. Je účinný v odstraňovaní a prevencii kožných problémov, ako sú celulitída, akné, jazvy, strie, vredy, ekzémy, kožné plesne, opuchy, nadmerne suchej kože, paradentózy, napomáha pri ošetrení a regeneráciu vlasových cibuliek, kože po popáleninách, upravuje pigmenatci kože, bercových vredov, preležanín atď ...... Za pozornosť stojí uviesť poznatok v prípade poškodenia pokožky ako sú napr pooperačné rany, kedy neuveriteľne rýchlo urýchľuje jej hojenie alebo rýchla regenerácia poškodenie pokožky spôsobené napr alergií.
Transdermálny kolagén je bezpochyby tiež tak určený predovšetkým na použitie v kozmetických salónoch, v salónoch biologickej obnovy a masážnych salónoch, predovšetkým ako aktívny maska ​​na tvár a krk. Ďalej v masáži celkovej alebo lokálnej na určité časti tela, napr dekolt, prsia, chrbát, brucho, stehná, dlane, chodidlá, ďasná, vlasy atď...

Na doplnenie kolagénu by mali dbať aj športovci a ľudia, ktorí vystavujú svoje kĺby nadmernej fyzickej záťaži. Kolagén je vhodné konzumovať aj pri znižovaní nadváhy, odporúčaný je pre ženy v prechode alebo pri rekonvalescencii pri ťažšom úraze.

Je kolagén bezpečný?

Preparát bol najprv skúmaný Klinikou Dermatológia lekárskej fakulty v Gdansku a bol uznaný za vysoko účinný v spomaľovaní starnutia kože a takisto v odstraňovaní následkov dermatóz. Bol uznaný za hypoalergénny. Teraz je ďalej testovaný na mnohých lekárskych inštitúciách a kozmetických inštitúciách a salónoch v českej republike lebo sa objavujú stále nové, doteraz nepoznané blahodarné účinky kolagénu na ľudský organizmus. A čo je dôležité, doposiaľ nebola zistená žiadna negatívna reakcia ľudského organizmu proti tomuto preparátu.

Prečo je kolagén Colway účinnejší než iné prípravky?

Tradičná ochrana pokožky pomocou bežných kozmetických prípravkov je bezpochyby dôležitá. Tieto prípravky však pôsobia iba na vonkajšiu vrstvu pokožky, nemôžu preniknúť hlbšie než práve sem, a tak pokožku účinne regenerovať. Preto, aby došlo k účinnej obnove kože, je nutné zasiahnuť jej spodnej vrstvy. Transdermálny kolagén je charakterizovaný vysokou absorpciou a ľahko sa vstrebáva do všetkých vrstiev pokožky, až k medzibunkovým tekutinám.

 • je veľmi aktívny (neporušená vlákna)
 • vysoká absorpcia
 • vysoká koncentrácia (70-80% čistého kolagénu)
 • 100% prírodný
 • nespôsobuje alergiu

Vďaka tomu pokožku veľmi kvalitne regeneruje ako bielkovina v najčistejšej forme, ktorá je telu najprirodzenejší.

Ako aplikovať kolagén?

Ráno po umytí si votrite alebo vklepte do vlhkej pokožky niekoľko kvapiek kolagénu, ako na celú tvár a očné viečka, tak aj na krk, dekolt, prsia (aj na povadlých prsiach je koža počas 1 mesiaca používania krásne pevná - nehovorím o pevnosti poprsia, ale kože). Potom si ním potriete ruky (aj staré ruky počas mesiaca doslova omladne). Nebojte sa. Na vlhkú pokožku je spotreba kolagénu minimálny. Ak sa stane, že sa vám po nanesení na tvári objavia asi do 6tich minút 'šupinky', je to známka toho, že ste si dali kolagén v príliš silnej vrstve a nestačil sa vstrebať pod kožu. Nabudúce dajte o niečo menej, dôkladne ho vklepávajte kým nie je pokožka suchá, alebo použite akýkoľvek hydratačný krém bez ovocných kyselín.

Kolagén v boji proti vráskam

Objav čisto prírodného kolagénového gélu s ľavotočivú trojitou skrutkovitými štruktúrou zhodnú s ľudskou sa podaril vedcom z Gdanského univerzity. Ich technológia je jedinečná tým, že umožňuje zachovať vlákna kolagénu biologicky a fyziologicky aktívne a trojitou skrutkovici neporušenú. Je to živá, biologicky aktívne bielkovina, ktorá sa spája s vláknami ľudských bielkovín a počas 120-130 dní pravidelného používania dochádza ku klinicky overenému nárastu kožného tkaniva (vypĺňanie vrások) a tým napĺňa jedno z najstarších ľudských želanie - nie iba spomalenie procesu starnutia, ALE JEHO zvrátené. V tom je rozdiel medzi leta bežne predávanými kozmetickými kolagény. Vstrebateľnosť tohto preparátu prekvapila aj vedcov. Po tridsiatich minútach po nanesení na pokožku sa kolagén stáva súčasťou buniek vlastnej pokožky a následne podporuje tvorbu vlastného kolagénu.

Veľké svetové koncernovej kozmetické a farmaceutické firmy usilovali o to, vlastniť ako prvý výhradné právo používať vo svojich výrobkoch tento Transdermálna kolagén. Toto je jedna z mála licencií, ktoré Poľsko nepredalo;-)

Kolagén na zuby, ďasná aj paradentózu

Pravidelným používaním transdermálneho kolagénu na ošetrenie ďasien môžeme tieto problémy znateľne zmierniť, výnimočne aj úplne odstrániť. Aplikácia kolagénu je veľmi jednoduchá. Po vyčistení zubov si dajte na kefku 2 kvapky kolagénu. S ním si vyčistite ešte raz zuby. Ihneď odstránite zvyšok plaku, dych bude príjemný, po krátkej dobe sa zuby vybieli a ak máte problémy s krvácaním ďasien alebo paradentózou, ešte si prstom alebo mäkkou kefkou kolagén zľahka vmasírujte do ďasien. Ak pôjdete k zubnému alebo chirurgickému lekári, po zákroku si potierajte postihnuté miesto. Výsledok prekvapí nielen vás, ale aj vášho lekára. Postihnuté miesto menej krváca, nezanítí sa, bolesť je miernejší a zahojenie oveľa rýchlejšie bez znateľných jaziev a opuchov.

 • Najskôr zastaví krvácanie z ďasien. U vážnejších stavov sa môžu zo začiatku aplikácie kolagénu dostaviť bolesti pri jeho nanášaní na ďasná, u niekoho sa môže krvácanie ľahko zvýšiť. Jedná sa iba o prechodný stav a znateľné výsledky sa dostavia. Dôležité je vytrvať a aplikáciu kolagénu neprerušiť.
 • Blahodarne pôsobí na zápalové stavy - dokonca ich môže úplne odstrániť.
 • Posilňuje závesný aparát zubov a tie sa prestávajú kymácať.
 • Podporuje regeneráciu ďasien, tie potom začínajú zarastať vyššie zmieňované choboty a odchlípnuté zubné krčky a chráni ich tak pred vznikom ďalších zápalov.
 • Transdermálna kolagén Q5-28 zamedzuje vzniku tvorby baktérií v ústach, dych je príjemný, bez zápachu.

Kolagén pre krásne a plné pery

Nezabúdajte na pery. Kolagén im dodáva prirodzenú vlhkosť a hebkosť. Pery, ktoré ošetríte každé ráno a večer kolagénom budú časom zamatovo plné, bez viditeľných vrások. Oveľa lepšie na nich vydrží korekčná ceruzka aj rúž. Budú sa dobre maľovať a budí dojem mladistvosti aj vo vyššom veku. U fajčiarov sa výrazne redukujú "fajčiarske" - mimické vrásky okolo pier.

Kolagén pre unavené oči

Koža okolo očí je oveľa jemnejšia, než v tvári, preto si vyžaduje iné zloženie krému ako pokožka na tvári. Je dobré, ak od dvadsaťpäť rokov začnete kombinovať očné séra s očnými krémami, spočiatku aspoň na noc. Hydratácia, regenerácia, výživa - všetko, čo potrebuje vaša pleť, musíte očiam dopriať minimálne dvojnásobně.Ve chvíli, keď sa budete cítiť unavení, budú vás ťažiť oči, páliť pri počítači, ihneď si potrite očné viečka a celej očné okolie. Výsledok sa dostaví OKAMŽITE. Kolagén prestúpi očné sietnicou a budete sa opäť cítiť fit. A nielen to, budete vyzerať oddýchnuto, sviežo, neunavenej. Dokonca aj očné viečka budú časom hladšia, pevnejšia, mladistvejší a bez výrazných vrások. Ak si maľujete linky, budete prekvapení. Linka bude krásne rovná.

Kolagén po opaľovaní (aj v soláriu)

Tiež na rýchlu regeneráciu pokožky po popáleninách, spáleninách po opaľovaní. A tak má kolagén v každej domácnosti široké možnosti využitia.

Ak sa chodíte pravidelne opaľovať do solária, odporúčam po príchode domov ihneď navlhčiť tvár, krk, dekolt, prsia a ruky studenou vodou a potrieť kolagénom. Potom si aplikujte hydratačný krém, ak používate solárny krém určený po opaľovaní, môžete použiť aj ten. To isté robte ihneď po návrate z dovolenky pri mori, pokožka je presušená a doslova volá po návrate kolagénu ..... Zničený kolagén sa v pokožke potieraním rýchlejšie zregeneruje, nevytvára sa šupinky, pľuzgiere a koža sa nelúpe.

Kolagén jazvy a strie

Transdermálny kolagén veľmi rýchlo pomáha pri zacelenie najmä čerstvých jaziev po operáciách, možno ho použiť po odstránení tetovania ...

Strie? Čo to je hovoria ženy, ktoré pravidelne používajú kolagén. Vyskúšajte si to sami na sebe. Libor Šula tu na ovisnuté a popraskané bruško s tukom odporučil Transdermálna kolagén Q5-28 a keď pani - mamičke troch detí - bolo namazané bruško týmto kolagénom, doslova vyhlásil: vyživiť, PROŽIVIT, AKTIVOVAŤ kolagénové vlákna.

Kolagén a Galvanická žehlička

Transdermálny Kolagén Q5-28 je takmer identický s ľudským a podporuje činnosť fibroblastov, stimuluje fibroblasty k účinnejšej produkciu vlastného kolagénu.
Na jeden diel tohto kolagénu vstrebaného pokožkou, fibroblasty vyprodukujú 100 dielov kolagénu vlastného.
Transdermálny kolagén tým zastavuje neprirodzene rýchle starnutie pokožky.
Ak používate Galvanickú žehličku pre Vašu tvár a čím pravidelnejšie ju používate, tým lepšie výsledky dosiahnete.

 1. Transdermálny kolagén Q5-28 pre podporu vlastného kolagénu, naneste ho po žehlení na vlhkú pokožku.
 2. Transdermálny kolagén Q5-28 môžete tiež zažehliť programom č 2.

Kolagén a akné

Skúsenosti s transdermálnom kolagénom od INVENTIA na akné sú veľmi bohaté a prekvapivé ..

Kolagén nielen zamedzuje vzniku nových zápalových ohnísk, ale úplne neuveriteľným spôsobom odstraňuje už existujúce jazvy po akné, vrátane jej najhoršieho typu - vulgaris. Stačí si vklepávat denne malé množstvo kolagénu na vlhkú a očistenú pleť - minimálne ráno a večer po dobu niekoľkých týždňov. Staršie jazvy spôsobené akné prekvapivo miznú v priebehu niekoľkých mesiacov. U niekoho používanie kolagénu naopak zo začiatku jeho používania vyvolá väčší bujnenie akné. Nezľaknite sa toho a pokračujte. Pokožka sa čistí a tak to hlavne nevzdávajte, výsledky sa dostavia.

Kolagén na vlasy

Kolagén na vlasy - na lupiny, na posilnenie a výživu neaktívnych vlasových cibuliek, na rast vlasov, na lámavé, spľasnuté a suché vlasy ...
Kolagén aplikujeme vždy na vlhké vlasy. Pre túto aplikáciu nám stačí ten nejlevněší typ - KOLAGÉN GRAPHIT. Môžeme samozrejme použiť aj kvalitnejšie SILVER, alebo PLATINUM.
Pri aplikácii postupujeme tak, že do malého viečka, mystičky, alebo iné nádobky aplikujeme malé množstvo kolagénu cca 2-3 krát stlačenie pumpičkou dávkovača, rozmiešame s vodou a po umytí vlasov si takto zhotoveným roztokom urobíme preliv, ktorý votrieme do vlasovej pokožky.

Kolagénové výživa zvnútra

COLVITA je úplne nový prístup v starostlivosti o tkanivo obsahujúce kolagén. Užívatelia môžu na svoje "vlastnej koži" spoznať, čo môže spôsobiť prírodný kolagén "zvnútra". COLVITA je korunovaním výsledkov biotechnologických prác so skupinou produktov z rybieho kolagénu, ktorý brzdí naša starnutia ... Stačí dve kapsuly denne, aby koža bola hladšia a mäkšia. Aby žiarila a bola výborne hydratovaná. Ošetrovaním kolagénovým gélom a používaním kolagénových kapsúl kože naozaj dokáže omladnúť.

Na doplnenie kolagénu zvnútra by mali dbať aj športovci a ľudia, ktorí vystavujú svoje kĺby nadmernej fyzickej záťaži. Kolagén je vhodné konzumovať aj pri znižovaní nadváhy, odporúčaný je pre ženy v prechode alebo pri rekonvalescencii pri ťažšom úraze.

Reťazce ľudského kolagénu sa skladajú z 20 aminokyselín. Len časť z nich je organizmus schopný vyprodukovať svojou vlastnou látkovou výmenou. Ostatné musia byť dodané z potravy. Doplnenie preparátom COLVITA zaručuje dodávku aminokyselín pre bunky, ktoré v ľudskom tele kolagén vyrábajú.

COLVITA obsahuje bielkoviny, ktoré sú produktom rozpadu trojitú helisy kolagénu. Tieto bielkoviny sú rozpustné v roztokoch solí a kyselín prítomných v zažívacom trakte, a to nesrovnantelně ľahšie ako želatína alebo hydrolizované zvieracie bielkoviny. Ich vstrebávanie potom zaisťujú vitamíny a enzýmy, ktoré je štiepia prirodzenou cestou.

Ako skladovať kolagén?

Majme na pamäti že transdermálny kolagén je veľmi citlivý výrobok ktorého bunková vlákna sú neustále živá.

Na zachovanie a udržanie týchto vlastností je na snahe po otvorení spotrebovať obsah fľaštičky pokiaľ možno do 6 mesiacov, najlepšie uchovávať v chladničke a fľaštičku nezabúdať dobre uzavrieť. Zaručená minimálna trvanlivosť výrobku je 1 rok od dátumu výroby pri skladovacej teplote +5 až +28 C. Pozor! Akonáhle je výrobok skladovaný v inom teplotnom rozmedzí, je vystavený riziku rýchle záhuby!

Čo znamená,, živý,, kolagén?

Naozaj máme v rukách živý kolagén. Živý preto, že aj napriek uzavretiu v chladivej sklenenej nádobe si v podobe zvodnatělého gélu zachováva stále rovnakú špirálovej stavbu, ktorú získal pri metabolických procesoch v materskom organizme.
Vskutku len málo ľudí si uvedomuje jadro fenoménu tohto biochemického vynálezu. Spočíva v tom, že ryby síce pred dvoma rokmi skončili na tanieri, ale bielkoviny extrahované z ich kožou sa naďalej nachádzajú v identické forme, v akej boli toho rána, kedy uviazli v sieťach rybárov.
Tajomstvo spočíva v bleskovom stiahnutie rybích kožou a ich zamrazenie ešte pred tým, než sa stihnú častice kolagénu rozpadnúť. Nasledujú nezvyčajne jemné mechanické procesy spracovania, pomalé chemické procesy a jemná viacstupňové filtrácie. Potom navzauje to, čo ešte nedokážu v žiadnej inej laboratóriu na svete, okrem tej našej. Je to proces vytvorenie vodného roztoku z čistého, krehkého a bezbranného kolagénu, bez toho aby pri ňom došlo k poškodeniu jeho špirálovej štruktúry. Potom sa nechá len rozliať do sklenených fliaš.

Na čo sa dá kolagén používať?

 • Pleť: odlíčenú pleť navlhčite a aplikujte 1 - 2 kvapky kolagénu (PLATINUM, SILVER), vtřepejte končeky prstov a počkajte až úplne zaschne 5 - 10 minút. Ak máte pocit pnutia, dajte nabudúce kolagénu menej. Potom už môžete použiť štandardné postup ošetrenie pleti. Kolagén aplikujte minimálne 2x denne.
 • Paradentóza: Vyčistite si zuby a potom použite mäkký kartáčkek s 2 - 3 kvapkami kolagénu, pusu si nevyplachujte, kolagén môžete prehltnúť. Aplikujte aspoň 3x denne. Zlepšenie je okamžité. Ako "vedľajší" efekt - rýchle vybielenie zubov.
 • Vlasy: Do vlhkých vlasov votrite 4-8 kvapiek kolagénu (GRAPHITE), ak vlasy vypadávajú, vmasírujte do pokožky. Stačí 1x denne
 • Telo: Používajte GRAPHITE alebo SILVER, vtierajte do vlhkej pokožky, nechajte zaschnúť, potom môžete použiť ďalšie obvyklé ošetrenie.
 • Oči: Na unavené, opuchnuté, na vačky atď vždy len PLATINUM, používať podľa potreby, Oštetřujte aj viečka. Ten, kto kolagén používa pravidelne, po čase zistí, že ho jeho pleť prijíma čoraz menej. Je to tým, že kolagén stimuluje a podporuje obnovenie vlastného.


E-shop


 

TOPlist
Pridat.eu